Poezie
Psaní je dar a prokletí,
útěk od smrti k životu,
tah trvá chvíli, překoná staletí,
rok po roku.
Psaní je žít v neživotě
a živit se vlastní strastí,
dělat společnost samotě,
chycena do vlastní pasti.
Psaní je moudrost nerozumu
a ta krutá slova
lžou, mluví pravdu,
a ty čteš, znova a znova.
Psaní je jako trest
jež přináší osvícení,
pokládej ho tedy za čest,

Žádné komentáře:
Okomentovat